Puumerkki

FANERA

 

Fanera yra yra plonų faneros lakštų (storis 1,5-3,2 mm) suklijavimo būdu pagaminta medienos plokštė, kurios visi arba beveik visi sluoksniai yra lygiagretūs medienos lukšto sluoksniai.

 

Fanera gaminama suklijuojant medienos lukšto sluoksnius taip, kad gretimų sluoksnių pluoštas būtų statmenas (taip fanera būna tvirtesnė). Fanerą paprastai sudaro nelyginis sluoksnių skaičius, nes taip jos sandara būna simetriškai ir ji drėkdama kur kas mažiau persimeta, o abiejų paviršinių sluoksnių mediena turi tą pačią plaušų kryptį.

 

Faneros lakštai suklijuojami stipriais klijais (dažnai formaldehidinių dervų pagrindu) aukštoje temperatūroje ir smarkiai suslegiami.

 

Lyginant su paprasta mediena, fanera yra atsparesnė skilimui, deformacijoms ir tvirtesnė, todėl jos naudojimo spektras yra platus. Pavyzdžiui, per Antrąjį pasaulinį karą sovietai ypatingai tvirtos aviacinės faneros elementus naudojo netgi gamindami lėktuvus.

 

Dėl sluoksnių susikryžiavimo faneros matmenys dėl drėgmės mažai keičiasi, o dėl laminuotos struktūros plokštė yra tvirta. Šios medžiagos panaudojimas gali varijuoti priklausomai nuo jos kokybės ir gali apimti tarą, pastatų konstrukcijas,pertvaras, grindis, baldus, interjero detales.

 

Pagrindinės faneros gamybos žaliavos yra beržas ir topolis. Beržas fanerai suteikia šilumą ir gražią medienos struktūrą.Topolis dažniausiai naudojamas vidiniam faneros sluoksniui.

 

Klientui galime pasiūlyti pakankamai platų faneros pasirinkimą:

 

Fanera, naudojama konstrukciniams statybos darbams, kai išorinė faneros išvaizda nėra svarbi.

Padidinto atsparumo drėgmei fanera /ext 6,5/9/12/15/18/21x2440x1220
Kokybės klasė: C/C, beržas

Padidinto atsparumo drėgmei fanera /ext 10/12/15/18/21x2440x1220
Kokybės klasė: B/C, šlifuotas topolis.

 

Standartinės kokybės klasės medžiaga, tinkanti ir vidiniams dažymo darbams, padengimui apdailos medžiagomis.

Fanera f/f 15/18/21x2500x1250, topolis/beržas

Fanera f/f 15/18x3000x1500, topolis

Fanera f/f 18/21x2440x1220, topolis

Fanera f/f 24x2500x1250, topolis

 

Skirtingų matmenų klijuota fanera, kurios paviršius padengtas vandeniui atsparia fenolio plėvele. Ši fanera tinka daugkartiniam panaudojimui, tinka betonavimo darbams, formuojant klojinius.

 

Jei perkate fanerą pirmą kartą ir nežinote kurią pasirinkti, kviečiame susisiekti su mumis arba apsilankyti mūsų centriniame terminale, kur susipažinę su jūsų poreikiais patarsime kuri fanera jums tinkamiausia, padėsime apskaičiuoti reikiamą kiekį ir sutarsime dėl transportavimo į jūsų statybos vietą.


175415 APK talo interior1